Den s S-Power - Realizace fotovoltaické elektrárny
Od roku 2017 je S-POWER Energies lídrem českého trhu nových FVE na střechách rodinných domů. Od té doby má přes 1 800 spokojených zákazníků v Čechách i v Anglii. Společnost se soustředila výhradně na rezidenční sektor. Nyní reaguje na rostoucí poptávku ze stran firem, bytových domů, developerů, měst a škol. Působí po celé ČR, kde má tři pobočky – v Praze, Brně a Rýmařově a 18 instalačních týmů, které za měsíc připojí 180 domácností ke slunci.
Jaký je trend v pořizování solárních panelů domácnostmi a jak si vybrat?
Existují dva základní typy fotovoltaických elektráren, které se liší způsobem, jakým pracují s přebytky energie. První typ fotovoltaické elektrárny je vhodný spíše pro rodiny, které cílí na co nejkratší návratnost, přebytky energie se pak primárně používají na ohřev vody. Druhou variantou jsou systémy bateriové. Veškeré přebytky, které nespotřebuje klient okamžitě, se ukládají do baterií. Energii má klient k dispozici večer či v případě výpadu proudu. Většina systému byla v minulosti využívána primárně na ohřev vody, dnes se klienti zaměřují spíše na bateriový systém.
Kolik mohou majitelé rodinných domů ušetřit s fotovoltaickou elektrárnou a jaká je investice?
Nejlevnější systém fotovoltaické elektrárny firma S-Power dokáže nabídnout cenově kolem šedesáti tisíc po odečtení dotace. „To je systém, kdy je možné přebytky elektrické energie používat k ohřevu teplé vody,“ vysvětluje Jaroslav Šuvarský, jednatel společnosti. Systém bateriový stojí od devadesáti pěti tisíc výš po odečtení dotace. V rámci dotačního programu Zelená úsporám můžete při levnějším systému na ohřev vody ušetřit šedesát tisíc, u systému bateriového se pak úspora pohybuje kolem sto padesáti tisíc korun. Kromě toho, že můžete přebytečnou energii ukládat na ohřev teplé vody, máte možnost ji dávat do baterie, topit s ní či chladit prostory v rodinném domě. Všechny tyto systémy se dají udělat najednou.
Příklad realizace fotovoltaické elektrárny – co obsahuje, kolik stojí a kolik uspoří?
Hlavním požadavkem klienta k vybudování systému fotovoltaických panelů bylo, aby uspořil za energie v celém objektu. Na konkrétní realizaci jsou podle Jaroslava Šuvarského, jednatele společnosti S-power, použity dvě technologie. Fotovoltaika na střeše a tepelné čerpadlo, které zajišťuje ohřev teplé vody, topení a chlazení. Jak celá realizace vypadá a kolik uspoří? Dívejte se!
Podnikáte ve výrobě a ještě jste nepřemýšleli o fotovoltaice na své sídlo? Chyba! Povíme vám proč…
Fotovoltaická elektrárna je vhodná i pro malé firmy. „Zejména pro ty, které mají konstantní odběr elektřiny,“ doplňuje Jaroslav Šuvarský, jednatel společnosti S-Power. Může se jednat o kancelářskou budovu či pekárnu, v podstatě o jakýkoliv denní provoz, kde je zvýšená spotřeba elektřiny. Existuje několik důvodů, proč by i malé firmy měly využívat fotovoltaiku. Jaké? Podívejte se ve videu...