Design: lustry z 1 220 vinných láhví ve tvaru Pálavy
Rodinné vinařství Skoupil otevřelo showroom ve Velkých Bílovicích. Vznikl unikátní prostor, který prezentuje sortiment společnosti a zároveň slouží jako recepce penzionu a prostor pro degustaci. O vzhled interiéru se postaral architekt Václav Kocián ze studia Hua Hua a designové dekorace interiéru vytvořili v brněnském kreativním studiu pod názvem David Geč.
„Chtěli jsme vytvořit místo, kde lidé rádi stráví nějaký čas, ochutnají naše vína, dozví se více o naší rodinné tradici a přečtou si i něco o koncepci našich etiket,“ říká Petr Skoupil mladší. Dominantou prodejny jsou lustry složené z 1 220 olivově zabarvených vinných láhví zavěšených na ocelových lankách o celkové délce půl druhého kilometru. Svým tvarem znázorňují pálavské vrchy a osvětlují tmavě laděný interiér. Na zdech jsou průhledným lakem nanesené vzory z vinných etiket. Prostor doplňují dubové police, stoly a skříně. Čela dubových skříní jsou napřímo potištěná vzory z etiket a texty popisujícími jednotlivé kolekce Skoupilových vín. „Návrh dává nejen vyniknout hodnotě vína jako produktu, ale zdůrazňuje i krásu vinařského řemesla samotného. Atmosféra Pálavy inspirovala příběh vstupní haly celého vinařství. Vždyť v této krajině buší kousek srdce každého vinaře,“ doplňuje architekt.
Brněnské kreativní studio se nechalo inspirovat k tvorbě interiéru identitou vinařství spolu s grafickým pojetím jednotlivých kolekcí vín od slovenského studia Pergamen. „Chtěli jsme překonat očekávání klienta. Nakonec to vzalo mnohem více času, než jsme předpokládali, například lustry jsme vzhledem k jejich velikosti kompletovali noc před otevřením prostoru. Bylo to náročné na pozornost, protože každá z 1 220 lahví byla zavěšena v přesně stanovené délce, tak, aby lustry nakonec kopírovaly tvar Pálavy. Přidal se k nám osobně i pan architekt a lidé z vinařství. Ale určitě to všechno stálo za to,“ popsal své pocity šéf studia David Geč.