Fotogalerie: Spojením dvou místností vznikne střídmě, ale útulně zařízený obývací pokoj
Mladá rodina se dvěma malými dětmi bydlí na okraji Prahy v rodinném domě starém přibližně sto let. Na kompletní rekonstrukci nebylo dost peněz, a tak se opravovalo a obnovovalo po částech podle toho, na co právě finance stačily. Jako poslední přišla na řadu dětská herna se šatnou, z nichž se po spojení stal nový obývací pokoj.
V šatně byla kromě jiného umístěna také sušička a skříně. Jinak řečeno, místnost sloužila jako příležitostné odkladiště. To se majitelům nelíbilo, a i proto se rozhodli nepotřebnou hernu s šatnou propojit a daný prostor začít využívat účelněji.
„Naším snem bylo vytvořit nový obývací pokoj, kde bychom se mohli scházet celá rodina, s přáteli apod. Oslovili jsme designérku Lucii Volfovou (Volfová design), která nám po vstupní konzultaci a našich požadavcích vytvořila Mood board. Přáli jsme si jednoduchý čistý design s prvky skandinávského stylu,” podotýká Veronika.
Designérka Veronice a její rodině po schválení mood boardu připravila rozpočet, do něj zanesla i přesné názvy výrobků a jejich cen. Následovala práce na vlastním návrhu vzhledu budoucího obývacího pokoje, který Veronika obdržela v podobě vizualizace.
„Z celkového dojmu návrhu jsme byli s manželem nadšeni. Konečně jsme se mohli pustit do rekonstrukce. Designérka nám zajistila osvětlení, koberec, podlahu a krb na biolíh," vypočítává Veronika.
Majitelé domu nejprve vybourali příčku mezi oběma místnostmi. Po jejich propojení vznikl pokoj s přibližnou plochou 26 m2. K likvidaci byly rovněž určeny podlahy, dveře a další prvky.
„Následovaly sádrokartonářské práce, bylo třeba snížit strop, zavést kabely ke svítidlům a zásuvkám, stěny jsme zateplovali vatou a celou místnost jsme obložili sádrokartonem. Také bylo potřeba instalovat rozvody pro nové radiátory. Podlahu bylo třeba vyrovnat a zabetonovat trubky k topení," popisuje Veronika.
Jakmile měli majitelé domu všechny uvedené práce hotové, mohli přikročit k další fázi. Nový pokoj vymalovali, položili v něm plovoucí podlahu, rozmístili svítidla, instalovali zásuvky a vypínače, rozvěsili poličky a nastěhovali nábytek.
Na závěr do pokoje nastěhovali sedačku, která již dříve stála v jiné místnosti, a oživili ji polštáři. Dokoupili skříňky, stolky a křeslo „ušák” s taburetem a PC stolek se židlemi. Vše doplnili kovovými nástěnnými hodinami.
„Celá rekonstrukce nám zabrala zhruba tři týdny. Vše jsme si zvládli udělat svépomocí,” uzavřela Veronika.
Zdroj: Volfová Design