Mateřská školka pro 100 dětí vznikla v developerském projektu v Praze 9. Přibudou i další byty
Developeři při realizaci svých projektů stále více dohlížejí na občanskou vybavenost. Na té se sami podílejí. Příkladem je mateřská školka, který vznikla v projektu Suomi Hloubětín finského developera YIT. Pro první děti se otevře v září letošního roku. Finský developer tady navíc pokračuje v rozšiřování budované čtvrti, do budoucna se tady počítá s dalšími 100 byty.
Školka ve finském stylu nabídne 100 míst pro předškolní děti. Otevře se již po letních prázdninách. „K naší filozofii patří mimo jiné budování vztahu k přírodě, včetně péče o rostliny, zvířata a životní prostředí. Proto se nám velice líbí i zdejší hezké okolí plné zeleně u říčky Rokytky, kam můžeme vyrážet na edukativní procházky. Oceňujeme také moderní dětské hřiště hned naproti budově. Už se nemůžeme dočkat, až v září přivítáme první děti," říká Ida Smékalová, za provozovatele školky.
YIT chystá v lokalitě další byty ve finském stylu
Na bývalém brownfieldu vyrůstá také nová finská čtvrť s projekty Suomi a Lappi Hloubětín a lokalita se tak proměňuje v příjemnou rezidenční oblast. Suomi Hloubětín se navíc ještě rozroste. „Ani s dokončením školky naše práce na areálu nekončí. Pro další etapu Rosala jsme zakoupili sousední pozemek, kde plánujeme postavit přibližně 100 bytů v horizontu 3 let. Pak bude následovat poslední fáze Tampere s výškovou budovou, kterou teď máme také v přípravě. Současně s tím samozřejmě pokračuje výstavba projektu Lappi Hloubětín v těsném sousedství, jenž zahrne téměř 290 nízkoenergetických bytů ve finském stylu ve třech etapách. Aktuálně stavíme první dvě - Kemi a Ranua, na přípravě té třetí Tornio, v podobě solitérní věžové budovy, usilovně pracujeme. Výstavba bude zakončena čtvrtou etapou, kde plánujeme komerční plochy," říká generální ředitel YIT Stavo Marek Lokaj.
„Velmi nás těší, že se v České republice YIT daří realizovat obdobné rozsáhlé projekty jako u nás ve Finsku. Komplex Suomi Hloubětín totiž splňuje parametry nejmodernějších evropských čtvrtí. Nejedná se pouze o velký územní celek s byty a komerčními prostorami, ale o plnohodnotnou městskou lokalitu pro spokojený život. Navíc s implementací udržitelných prvků, na které klademe ve všech svých projektech a činnostech ve všech zemích značný důraz," říká Markku Moilanen, prezident a generální ředitel YIT Group.
K přednostem Suomi Hloubětín patří například šetrné nakládání s vodou v podobě systému zadržování dešťových vod v krajině s minimálním dopadem na životní prostředí. Jeho cílem je s dešťovou vodou maximálně pracovat, udržet ji v lokalitě a využít i na zalévání zeleně v areálu. Své viditelné prvky v podobě rigolů, průlehů, koryt, poldrů a centrálního zasakovacího objektu má na povrchu, ale také neviditelný složitý systém trubního vedení pod ním. YIT navíc v rámci výstavby bytového komplexu provedla v úzké spolupráci s Odborem životního prostředí Magistrátu hl. m. Prahy revitalizaci části říčky Rokytky. Ta je díky novým nivám a meandrům nejen připravena na lepší zadržování vody v krajině, ale vytváří i lokální biotop pro život vodních živočichů, hmyzu a ptactva a rovněž odpočinkovou zónu pro širokou veřejnost.
Vybíráte nový byt? Ukážeme vám, jak se bydlí s finským developerem YIT!
Psali jsme také: