Moderní bydlení v secesní vile za 130 milionů
Investiční skupina PREMIOT Group dokončila špičkovou rekonstrukci a prodej pražské secesní vily Na Doubkové. Za luxusní objekt v atraktivní části Smíchova, jenž se podařilo při zachování vysoké historické hodnoty vybavit nejmodernějšími inteligentními technologiemi, utržila od nového majitele 130 milionů korun.
Vila, kterou v letech 1912-1913 pro továrníka Karla Paška navrhl a postavil známý architekt Miroslav Wágner zůstane v českých rukou. „Nový majitel prozatím plánuje všechny nové byty pronajímat, do budoucna ale počítá s možností, že se v domě sám usadí a přemístí tam i svoji kancelář,“ uvedl Spodniak, předseda představenstava PREMIOT Group.
V domě původně určeném pro jednu rodinu vznikly při rekonstrukci celkem čtyři nové prémiové byty s podlahovou plochou od 101 do 242 m2. Práce, na kterých se kromě architekta, statika a odborníků na stavebnictví podíleli také čeští restaurátoři, citlivě respektovaly původní fasádní prvky. Zábradlí, okenní výplně i vstupní dveře jsou tak věrnými replikami původních secesních originálů s maximálním zaměřením na detail. Střecha je dobře tepelně izolovaná a opatřená klasickou pálenou krytinou typu bobrovka. Budova je zároveň nově protkána nejmodernějšími inteligentními technologiemi ovladatelnými prostřednictvím chytrého telefonu. Vše od klimatizace, přes větrání a osvětlení, až po vytápění je navrženo s ohledem na komfortní řízení a úsporný provoz. Objekt byl navíc vhodně doplněn o bezbariérový výtah, částečně v terénu zapuštěnou garáž se 6 parkovacími místy a další dvě venkovní parkovací stání.
Původně zamýšlená rekonstrukce měla být provedena ve standardu „shell & core“ – tedy bez finální úpravy interiérů, jejichž konečná podoba se v takovém případě nechává na novém majiteli. Nakonec se ale rozhodlo věnovat se do detailu i vnitřním prostorám. „Zachování historické hodnoty vily jsme věnovali mnoho času, peněz a energie, ať už šlo o fasádu, schodiště, zahradu nebo oplocení. Necitlivé pojetí interiéru by však mohlo naše úsilí znehodnotit. Proto jsme se nakonec zabývali i podobou podlah, dveří či nábytku.“ Každý byt tak má například ručně vyráběnou dubovou podlahu, ručně natíranou dřevěnou kuchyň nebo přípravu pro krbová kamna v obývací místnosti.