Jaké jsou vaše požadavky?
Než začnete hledat, je důležité mít jasno o tom, jaké požadavky máte na stavební pozemek. Zvažte velikost, lokalitu, orientaci, dostupnost infrastruktury (elektřina, voda, kanalizace), vzdálenost od pracoviště, školy, obchodů a dalších faktorů, které jsou pro vás důležité.
Prozkoumejte online nabídky
Internet je skvělým zdrojem informací. Existuje mnoho specializovaných webových stránek, které se zaměřují na realitní nabídky. Zde můžete filtrovat podle vašich požadavků a najít pozemky, které odpovídají vašim potřebám.
Návštěva realitní kanceláře
Navštívit realitní kanceláře může být efektivní způsob, jak najít stavební pozemek v dané lokalitě. Realitní makléři mají přístup k nejnovějším nabídkám a mohou vám poskytnout užitečné informace o dané oblasti a cenách.
Využijte veřejné inzerce
Někdy stavební pozemky prodávají přímo majitelé, kteří inzerují v místních periodikách. Cenné informace můžete najít také na obecních nástěnkách. Občas se takto nabízejí zajímavé možnosti, které nejsou dostupné online.
Kontaktujte místní úřady
Místní úřady mohou poskytnout užitečné informace o plánovaném vývoji, urbanistických plánech a možnostech stavebních pozemků v dané oblasti. Navíc vám mohou poskytnout informace o potřebných povoleních a regulacích. V územním plánu snadno objevíte pozemky, na kterých je možné stavět, ale ještě nejsou zastavěné. Už z mapy poznáte, zda na pozemcích něco stojí.
Zvažte veřejnou dražbu
Veřejné dražby mohou být skvělým způsobem, jak najít stavební pozemek za bezkonkurenční ceny. Dražby se často konají prostřednictvím místních úřadů nebo realitních společností.
Hledejte ve výstavbě
Pokud si vyberete určitou lokalitu, kde se právě rozvíjí nové obytné čtvrti, můžete mít štěstí najít stavební pozemky přímo od developerů, kteří tam staví.
Vyrazte do terénu
Pozemky můžete vyhledávat i přímo v terénu při procházkách a výletech. Objevili jste zajímavou proluku v rodinné zástavbě? Je pravděpodobné, že bude vhodná ke stavbě rodinného domu. V takovém případě si nejdříve ověřte účel pozemku na územním plánu, poté si v katastru najděte vlastníka.
Mohlo by vás zajímat
Aktuality
Chystáte první návštěvu vaší chaty? Poradíme vám, co po zimě zkontrolovat
Začíná chalupářská sezóna. Zima se většinou na našich rekreačních objektech v nějaké míře podepsala Po dlouhé době bez péče bude dům promrzlý a také plný prachu a pavučin. Čeká vás tedy generální úklid. My vám poradíme, na co se po zimě zaměřit při znovu-zabydlování vašich chat a chalup.
Mohlo by vás zajímat
Aktuality
Na co si dát pozor při koupi rekreační nemovitosti?
Koupě rekreační nemovitosti je vzrušující krok, který může přinést nejen radost a relaxaci, ale i nové výzvy a zodpovědnost. Ať už plánujete investici do chaty na horách, víkendového domu u jezera nebo apartmánu v oblíbené turistické destinaci, je důležité být dobře informován. Zde je několik klíčových aspektů, na které byste si měli dát pozor, abyste se vyhnuli nežádoucím překvapením a zajistili, že vaše investice bude splňovat vaše očekávání.