Z vany rovnou do postele, jaké výhody má koupelna v ložnici
Trendem posledních několika let je v bytovém designu koupelna umístěná v ložnici. Jedná se o velmi praktické řešení, které mají spíše rodinné domy. V poslední době se už s takovou dispozicí počítá i při zařizování bytů. Dalo by se říct, že se jedná o koupelnu rodičů, pokud totiž v domácnosti bydlí i děti je velkou výhodou, že se ráno nemusíte prát o vlastní prostor v koupelně a večer malé ratolesti nevzbudíte.
Rodičovská koupelna se umísťuje přímo do ložnice. Je tak přístupná pouze z jedné místnosti. Výhodou je naprostý klid a soukromí a také se vám zkrátí vzdálenost mezi vanou a postelí.
Koupelnu můžete propojit s ložnicí několika různými způsoby. Buď ji umístíte přímo do ložnice tak, že z postele máte dokonalý výhled na vanu, nebo lze koupelnovou část oddělit příčkou či skleněnou stěnou.
Tato koupelna nemusí být nikterak velká, jsou zde ale některé parametry, které je potřeba dodržet. Především je potřeba vycházet ze stavebních možností daného prostoru. Zásadní je pak odvětrávání a materiály. Pokud je pak koupelna součástí jednoho prostoru ložnice, je potřeba zajistit i zatemňovací a oddělovací systém. Tím může být paraván, posuvné dveře, závěs či skleněný předěl. Pokud chcete, aby součástí koupelny byla i toaleta, popřemýšlejte kvůli hygieně raději o oddělené místnosti.
Koupelna spojená s ložnicí by neměla působit „sanitárním“ dojmem, ale měla by splývat se zařízením ložnice. Z obkladů dejte přednost takovým, které působí elegantně. Velmi zajímavě může působit například série Crayons, Black and White Marbe či Les Origines de Rex od společnosti ProCeram.
Další realizace koupelen najdete v dalších dílech seriálu Stylové koupelny plné inspirace
Psali jsme také:
- Velkoformátové obklady sluší i malým koupelnám
- Extravagantní koupelna vyvrací všechny konvence běžných účelových koupelen
-
Dlaždice nepatří jen do koupelny a interiéru, ale dají se velmi efektivně využít i na vaší zahradě