Instalujeme bioklimatickou pergolu. Jak probíhá montáž?
V dalším díle o výstavbě pergol se podíváte na to, co všechno se musí zařídit předtím, než se začne montovat. „Pokud se budeme bavit obecně, pakliže dům ještě není dostavěný a vše se řeší paralelně se stavbou domu, tak z hlediska stavební připravenosti potřebujeme perfektní rozmístění patek a zároveň zapracování do projektu,“ říká Aleš Tomek ze společnosti Rolrols s.r.o. s tím, že výsledným efektem by měl být holý sloup vyčnívající z podlahy, kdy nejsou vidět žádné kotvící šrouby.
Pokud zákazník přímo netrvá na přerušených tepelných mostech, tak se pergola kotví standardně na nerezové tyče skrze izolaci až do kotvící vrstvy. Pergolu však lze zakotvit i speciálním způsobem kotvení. Standartní doba montáže trvá den, v případě komplikací se může protáhnout i na dva dny.
Nejdůležitější na výstavbě pergoly je, aby ve výsledku působila jako celek a součást domu. Velkou roli hraje také skladba domu, hloubka izolace, kotvící hloubka a materiál. „Při výběru pergoly pro nás byla důležitá funkčnost, ale chtěli jsme také zachovat architektonický ráz domu. Proto jsme ocenili, že pergolu šlo realizovat v antracitovém provedení, které odpovídá okapům, žaluziím, oknům a zastřešení bazénu. Dává to jednotný ráz celému domu,“ uzavírá majitel domu Václav Pašek.