Řešíme kuchyni pro nájemní bydlení
Zařídit kuchyni pro nájemní bydlení je velmi aktuální téma. Jestliže máte v plánu pronajímat vaši nemovitost dlouhodobě, je téměř jisté, že kuchyně dostane zabrat. Ne každý se totiž k cizímu majetku chová úplně ideálně, ať už jde o nesprávné či nevhodné používání spotřebičů, jejich údržbu i čištění, ale také zacházení se samotnou kuchyňskou linkou. Jakou variantu tedy vybrat?
„Nájemní bydlení má svá specifika. Často přichází klient a chce udělat do nájemního bydlení kuchyni, kterou má doma, a to je velká chyba. Často je totiž kuchyně v nájemním bytě daleko menší,“ říká Michal Zadák z ProCeram Interiors.
Kuchyně má několik modulů a je potřeba je vybrat tak, aby byly funkční. Je potřeba řešit několik zón, především pak dřez, odpadkový koš či plotýnku. Zbývající segmenty se pak řídí podle velikosti bytu. Do prostoru je tedy potřeba dostat vaření, mytí, zásuvku na příbory a lednici. Ta se řeší mnohdy jako volně stavěná. V nájemním bydlením často není potřeba myčka ani trouba. Rozhodně jde o to, v jaké lokalitě se byt nachází a jaký klient a pro jaké účely bude byt využívat. Pro nájemní bydlení se pak volí i nenáročné materiály či volně stojící spotřebiče kvůli snadnější údržbě a opravě.
Aby se celá kuchyně stihla realizovat a byla plně vybavená v den předání klíčů, je třeba počítat se 4 měsíčním předstihem.