Speciální stavební systém jako první krok ke stavbě domu s minimálními náklady
Chystáte se stavět a chcete, aby se váš dům v budoucnu choval ekonomicky? Řešením může být lehký a přesný materiál založený na systému ztraceného bednění. Jedná se o polystyrenové tvarovky vylévané betonem, takže stavíte a izolujete v jednom kroku. Konstrukce s označením Maxplus od společnosti IZOPOL Dvořák s.r.o. je velmi odolná, má minimální tepelné ztráty a díky štíhlé konstrukci navíc získáte i prostor navíc.
Hlavní výhodou systému Maxplus oproti běžnému zdivu jsou i více než dvojnásobně lepší tepelně izolační vlastnosti. Vaše budoucí náklady na vytápění se tak podstatně sníží. Nejenže ušetříte na provozních nákladech, ale zaplatíte méně i za zdroj tepla a otopnou soustavu.
Tento systém se využívá především pro nízkoenergetické, ale i pasivní domy. Díly jsou vyrobeny ze speciálního expandovaného pěnového polystyrenu. Po následném zabetonování jádra vznikne monolitická konstrukce, která zaručuje odolnost a dokonalou vzduchotěsnost obálky budovy.
Sama společnost si z tohoto systému postavila sídlo vlastní společnosti v Podbořanech. „Výhodou bylo, že jsme si stavbu mohli sami vyzkoušet v praxi. Potvrdilo se nám, že stavba je snadná a rychlá. Nyní oceňujeme především izolační schopnosti materiálu,“ říká Přemysl Patzelt, ředitel obchodu a marketingu společnosti IZOPOL Dvořák s.r.o.
„Obecně platí, že čím lépe zateplíte obálku budovy, tím více ušetříte na výsledných technologiích, které bude v domě potřeba. Jedná se například o fotovoltaiku či tepelné čerpadlo,“ dodává Jiří Koudelka, manažer stavebních projektů.
Další velkou výhodou je rychlost stavby. Například realizace rodinného domu může trvat čtyři až šest měsíců. Navíc není potřeba těžké techniky ani velkého množství pracovníků. Stavbu zdiva zvládnete i svépomocí, bez malty, montážní pěny a bez použití těžké stavební techniky, takže ušetřit lze i na samotné stavbě.
V konstrukci pak můžete velmi snadno provést instalační rozvody a upevnění i velmi těžkých předmětů. Díky její lehkosti navíc ušetříte i místo. „Šířka stěny je 45 cm a splňuje dané požadavky, takže na ploše 100m2 lze ušetřit až 5m2,“ říká Přemysl Patzelt.
Příjemnou informací je i to, že na nízkoenergetickou budovu v pasivním standardu můžete žádat o dotaci ve výši až půl milionu korun.
Mohlo by vás zajímat:
- Nový stavební systém z polystyrenu zajišťující konstrukci i izolaci v jednom. Jak se vyrábí?
- Stavba obvodových stěn pro nízkoenergetické a pasivní domy. Podívejte se na stavebnicový systém s izolací v jednom.
- Stavebnicový systém obvodových stěn z polystyrenu. Jak probíhá stavba do patra?
-
Stavba obvodových stěn z polystyrenu. Co k realizaci budeme potřebovat?